Екскурсійні тури Україною та Тернопіллям > Водоспади, печери, зоопарки > Софіївський парк + Шевченківські місця

 
«Софіївський парк +фонтанне шоу +
Шевченківські місця !!!»
(триденна екскурсія)
 
     
 
І день
    Зустріч з групою в м.Тернополі. Виїзд по маршруту:
   смт.Меджибіж
- меджибізький замок – другий за величиною на Поділлі: довжина фортеці – 130, ширина – до 85 метрів! Це тип нерегулярного вежевого замку, який у ті часи був дуже поширений в оборонній архітектурі. Фортеця вражає єдиним у всій Європі прикладом надзвичайно потужного триярусного об’єму з двох пар напівкруглих та однієї (в центрі) трикутної бастеї, які ніби оточують велику квадратну вежу. Кілька століть ходили міфи про неприступність цього замку. З веж відкривається чудовий краєвид широкої долини річок Бугу та Бужка, які тут зливаються і романтично віддзеркалюють в їх водах мури давньої могутньої твердині… В січні 2004 році було створено Державний історико-культурний заповідник «Межибіж» з краєзнавчим, етнографічним музеями та «Музеєм пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині».
   м.Вінниця – національний музей-садиба Миколи Пирогова. У музейний комплекс входить центральне приміщення, де славетний хірург мешкав, з експозицією медичних інструментів, аптека, де лікар приймав пацієнтів,з експозицією воскових фігур, а також церква-мавзолей, у якій знаходиться скляний саркофаг із забальзамованим тілом М.Пирогова.
   Відвідування фонтанного шоу!!! Вінницький фонтан - єдиний в Україні і найбільший в Європі плаваючий фонтан, побудований в руслі річки Південний Буг у Вінниці. Цей фонтан входить в десятку кращих і видовищних фонтанів світу! Цей дивовижний витвір інженерного мистецтва - подарунок Кондитерської Корпорації Roshen місту Вінниці та всій Україні. Унікальність проекту Roshen полягає в тому, що фонтан використовує воду «живої» річки.
Фонтан у Вінниці - це злітаючі вгору під музику потужні струмені води у супроводі світлових та лазерних ефектів, а також відео-проекції на величезному водному екрані. Висота центрального струменя досягає 65-70 м. 
    Нічліг. (оплачується додатково, залежно від категорії вибраного проживання)


ІІ день

    Виселення. Виїзд по маршруту:
    м.Умань – національний дендрологічний парк «Софіївка». У 1796-1802 рр. Станіслав Потоцький засновує «Софіївку» для своєї дружини, красуні-грекині Софії. Цей шедевр садово-паркового мистецтва світового рівня створив Людовик Метцель. Диво природи і людської фантазії розкинулось на площі 170 га над річкою Кам’янкою.
    У парку надзвичайно органічно сполучаються мальовничий рельєф місцевості, алеї та ландшафтні ділянки, тераси і балки із оригінальною щодо інженерного планування водною системою: чотири ставки, Великий водоспад, Женевське Озеро,водоспад над гротом Венери,18-ти метровий фонтан - Змія, каскад Три сльози, фонтан Сім струменів і Срібні струмені, підземна річка Стикс, якою можна пропливти, здолавши маршрут довжиною 224 метри, та безліч інших мальовничих водних композицій. Враження від міфологічного простору підсилюється унікальними ділянками природних кам’яних брил, які утворюють Долину гігантів, Критський лабіринт, гроти Каліпсо і Дзеркало Діани.
    Відвідувачі парку поринають у світ Гомерівської «Одіссеї». Ефект перебування в цій міфічній країні створюють скульптури богів, легендарних героїв та історичних постатей Давньої Греції. Уся ця краса природних форм, фарб і світла іскриться і переливається міріадами струменів і відблисків, відкриває так багато чарівних куточків, що навіть найсміливіша уява не здатна вигадати подібну феєрію природи.
    Нічліг. (оплачується додатково, залежно від категорії вибраного проживання)

ІІІ день

    Виселення. Виїзд по маршруту:

    Моринці, Шевченкове, Будище - Шевченківські місця, Батьківщина Кобзаря. Три села об'єднані в державний історико-культурний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка".

    с.Моринці – Батьківщина матері Тараса Шевченка - Катерини, якій поставили у цьому селі пам’ятник. Саме тут народився славетний поет 9 березня 1814 року.
    Для створення музею етнографії першої половини ХІХ століття у селі Моринці взяли хату, яка простояла у селі пусткою більше ста років. В Моринцях відтворили хату Тарасового дідуся – Якима Івановича Бойка. В такій хаті в 1783 році народилась мати Тараса Шевченка. Реконструкція хати батьків Т.Шевченка зроблена за його ж власними малюнками. Все стилізоване під давню придніпровську житлово-господарську архітектуру. Село Моринці поет неодноразово згадував у своїх поезіях.
На центральній площі села Моринці стоїть постамент, звідти Кобзар з бандурою в руках палко вітає всіх тих шанувальників Шевченкової творчості, хто прибув вклонитися Моринській землі, що дала людству великого Генія.
    с.Будище. Батьки Т.Шевченка були кріпаками магната Василя Енгельгардта - поміщика, що володів 50 тис. кріпаків. До володінь Енгельгардта належали 8 сіл, включаючи Моринці, Кирилівку і Будище. Саме у Будище знаходилась літня резиденція Енгельгардта, у якого на службі козачком провів свої юначі роки Тарас Шевченко.
Навколо одноповерхового палацу розкинувся чудовий пейзажний парк з алеями каштанів та тополь, а також двома 800 – річними дубами-солітерами, так званими «Дубами Шевченка».
    До Будища приїздять українці з усього світу, щоб оглянути ці віковічні велети. За переказами, у дуплі одного з них Тарас ховав свої малюнки.
    с.Шевченкове (Кирилівка). Через рік після народження Тараса родина переїздить із Моринців до Кирилівки. Пізніше Кобзар напише: «Село на нашій Україні,Неначе писанка село...». На жаль, до сьогодні не збереглась хата, де Тарас Шевченко провів дитячі роки. На цьому місці зараз стоїть скульптура хлопчика Тараса, який ніби з порога рушає в далекі світи (скульптор А.Кущ).
    Змалював хату батьків Тарас Шевченко в 1843 році, коли вперше приїхав в Україну після чотирнадцятирічної розлуки. По цьому малюнку та за описом хати О.Кониським у 1989 році її було відновлено. Тут розміщений літературно-меморіальний музей і основна експозиція державного історико-культурного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка". Експонати літературно-меморіального музею Т.Г.Шевченка, заснованого в 1939 році в Шевченковому, відтворюють життєвий шлях видатного Кобзаря. Поруч з музеєм – під склом справжня хата дяка (споруда XVIII ст.), в якій навчався грамоти Великий Кобзар. 
    м.Канів. Канів посідає особливе місце на карті України і в душі кожного українця! Саме тут похований Тарас Шевченко на Чернечій горі. В Каневі створено національний заповідник «Тарасова гора» з могилою Тараса Григоровича Шевченка, музей «Тарасова світлиця» - перший народний музей великого поета, могила Івана Ядловського - першого хранителя могили славетного Кобзаря, комплекс сходжень.
   Тарасова гора – місце єднання усіх поколінь українців. Усі відвідувачі музею здійснюють сходження на Чернечу гору, щоб поклонитись могилі великого генія України.
На цьому місці насипаний курган і стоїть гігантський пам’ятник Кобзарю. Сьогодні на території утворено знаходиться ,
Канівські дністровські схили з похованням-курганом Т.Г.Шевченка подано на внесення до Списку всесвітньої культурної та природної спадщини ЮНЕСКО. Місця тут дивовижної краси, адже від приголомшливих панорам дніпровських заповідних островів неможливо відірвати погляд.
    Повернення в м.Тернопіль. Прощання з групою.


Мандруйте світом разом з нами українськими стежками!

Ми готові розробити і запропонувати нові екскурсійні маршрути
для найвибагливіших!

фортеця у смт.Меджибіж
дендропарк
плаваючий фонтан у м.Вінниця
дендропарк
дендропарк
літературно-меморіальний музей Т.Г.Шевченка у с.Шевченкове (Кирилівка)
музей етнографії у с.Моринці
могила Т.Г.Шевченка у м.Каневі