Екскурсійні тури за кордон > Угорщина

Вихідні в Угорщині !
Прикольні канікули в Угощині + Відень !
     
Офіційна назва - Угорщина.
Географічне положення - розташована у Центральній Європі (між 45,48' та 48,35' градусами північної широти і 16,05' та 22,58' градусами східної довготи). Межує з Україною (спільний кордон - 103 км), Румунією (443 км), Сербією та Чорногорією (151 км), Хорватією (329 км), Словенією (102 км), Австрією (366 км), Словаччиною (515 км).
Площа території - 93,03 тис. кв. км.
Столиця - Будапешт
Адміністративний поділ - 19 областей. Будапешт має особливий статус.
Інші великі міста - Дебрецен, Мішкольц, Сегед , Пєч, Дьйор.
Державна мова - угорська.
Релігія - католики (70%), протестанти(25%).
Грошова одиниця - форінт = 100 філлерам.
Державне свято - 20 серпня - День Святого Іштвана (короля-засновника Угорської держави). 
Національні свята - 15 березня - День початку революції і визвольної боротьби 1848-1849 років; 23 жовтня - День початку революції і визвольної боротьби 1956 року і проголошення у 1989 році Угорської Республіки.
Державний прапор Угорської Республіки представляє собою полотнище з трьох рівних по ширині горизонтальних смуг червоного, білого та зеленого кольору. 
Угорські національні кольори (червоний-білий-зелений), що стали національним триколором, уперше були використані для шнура гербової печатки у 1618 році - в епоху правління короля Матяша ІІ. Червоно-білі смуги фігурували на знаменах королів і магнатів протягом багатьох століть. Зелена смуга з'явилася, певно, як символ трьох зелених пагорбів - того трипагорба, що є на державному гербі.
Покоління епохи реформ в Угорщині (1830-40 роки) на своїх політичних зібраннях свідомо використовували червоно-біло-зелений триколор. Вперше закон про національний прапор був прийнятий під час революції і визвольної боротьби 1848-1849 років, що виникли як протест проти гноблення Габсбургів. Червоний колір символізував силу, білий - вірність, зелений - надію.
Державний герб. Гербом Угорської Республіки згідно із законом від 1990 року є так званий історичний малий герб з короною. Розітнутий щит з гострою основою увінчаний угорською Святою короною. У ХІІ столітті королівський герб був одночасно гербом країни. Розрізняти їх стали з ХV століття. Тоді ж малий герб набув остаточної форми.
Найдавніший утворюючий елемент герба - подвійний апостольський шестикінцевий хрест - вперше з'явився в кінці ХІІ століття на угорських королівських монетах. Спершу хрест стояв на триніжці, яке пізніше перетворилося на три зелених пагорби. Смуги потрапили на герб на початку ХІІ століття. Корона угорських королів прикрашає герб вже понад шість століть.
Членство у міжнародних організаціях - ООН, ОБСЄ, НАТО (з 12 березня 1999 року), РЄ(1990), ЄС(2004), МВФ, МБРР, СОТ, Організація економічного співробітництва і розвитку, ОЕСР)(1996), Міжнародне енергетичне агентство та інші.