Екскурсійні тури Україною та Тернопіллям > Водоспади, печери, зоопарки > «Чарівні «Медобори» (мандрівка екологічною стежкою природного заповідника).

«Чарівні «Медобори» -
мандрівка екологічною стежкою природного заповідника!
(одноденний тур для тих, хто любить активний відпочинок)

     

     Зустріч з групою в м.Тернополі. Виїзд по маршруту:
     Подільські Товтри – найкрасивіші та найоригінальніші витвори природи і нічого подібного немає в Європі, та й ніде в світі! Сьогодні - це єдиний у світі гірський кряж, що з’явився не внаслідок тектонічних процесів, а утворений живими організмами. Це невисоке горбисте пасмо, покрите розмаїттям рослин, з яких понад півсотні занесено до Червоної книги України. З метою охорони природних комплексів у межах Тернопільщини був утворений природний заповідник «Медобори».
     с.Гримайлів – екскурсія в  музей природного заповідника «Медобори».  У музеї можна оглянути експозицію, де майже 100 експонатів хребетних тварин: риб, плазунів, ссавців, птахів, а також об’ємний гербарій рослин та велика наукова колекція комах.
     На подвір’ї музею знаходиться точна копія Збруцького ідола Святовида, знайденого на нинішній території заповідника. Оригінал кам’яної статуї знаходиться в Краківському археологічному музеї. На подвір’ї музею можна побачити квітку-легенду Подільського краю – неопалиму купину.
     с.Кринцилів – саме звідси починається пішохідний маршрут екологічною стежкою «До Пущі Відлюдника», що проходить по території заповідника «Медобори» наймальовничішими місцями Подільських Товтр. Тут можна побачити рідкісні види рослин, такі як зозулині черевички, послухати спів птахів та пройтися берегом славнозвісної річки Збруч. На території заповідника є печера «Перлинка» - перша вертикальна карстова порожнина, виявлена на Поділлі, і єдина, в якій знайдено ооліти – печерні «перлини». Неподалік знаходиться наскельна печера пустельника – «Пуща відлюдника», де колись жили самітники, які лікували людей. Тут також є давні городища, одне з яких - «Звенигород». Також цікавими є три цілющі джерела, одне з яких виконує бажання!
    с.Вікнини – екскурсія до карстових озерець, які в народі називають Безоднями, бо не мають дна. Вода у них багата на карбонати і солі сірчаної кислоти, тому її вважають цілющою. Поруч знаходяться скелі Івана Франка і гора Гостра Скала, на якій росте квітка-легенда Подільського краю- неопалима купина.
    м.Скалат – огляд руїн Скалатського замку. Ця фортеця з 1630 року є унікальним об’єктом Поділля. Серед замків Тернопілля скалатський – один з найпривабливіших, хоч зазнав облог, великих руйнувань і перебудов. Надійна система фортифікацій, що на сотні метрів оперізувала фортецю, непрохідні болота та навіть товсті мури не змогли вберегти твердиню від полку М.Кривоноса. Найкраще з фортифікаційних споруд замку збереглися чотири вежі.
    Повернення в м.Тернопіль. Прощання з групою.

Мандруйте світом разом з нами українськими стежками!

Ми готові розробити і запропонувати нові екскурсійні маршрути
для найвибагливіших!
mandry-svit.com.ua
mandry-svit.com.ua
mandry-svit.com.ua
mandry-svit.com.ua