Екскурсійні тури Україною та Тернопіллям > Фестивалі > Фестиваль борщу та фольклорно-мистецьке свято борщівської вишиванки

версія для друку


Вишиванки цвітуть, вишиванки,
Бо мережили їх галичанки.
І життя в вишиванках розмаю
Розквітає в Борщівському краї.

Г.Гоцка
Фольклорно-мистецький фестиваль
«В Борщівському краї цвітуть вишиванки»
та фестиваль борщу «Борщ’їв»
 
    З метою відродження та збереження автентичності українського національного костюма, звичаїв та ремесел, притаманних Борщівському району, у 2007 році в м.Борщеві (Тернопільська область) започатковано проведення фольклорно-мистецького фестивалю «В Борівському краї цвітуть вишиванки».
    Справжньою перлиною Тернопільщини є традиційний костюм Борщівщини, а саме – вишита сорочка. Ніде більше в Україні не побачиш такої дивовижної краси, створеної жіночими руками: сорочка, вишита чорними нитками є своєрідною візиткою Борщівщини.
    Давня легенда розповідає, що домінуючий чорний колір вишиття пов'язаний з подіями нашої трагічної історії. Край був постійним об’єктом нападів татар і турків, які після одного з таких нападів, загинули всі чоловіки. Тоді дівчата і жінки, оплакуючи свою долю, поклялися протягом кількох поколінь носити траур за загиблими оборонцями. І виконали клятву.
    Тому колишня, бабусина, сорочка тепер має таку особливу цінність. Головною ознакою такої сорочки є конопляне полотно, простий крій і густий візерунок чорною грубою вовняною ниткою. Практично не зустрічається двох абсолютно однакових візерунків. Та й вишиття Борщівщини завжди було наповнене великою кількістю символічних знаків - оберегів, які мали допомагати власнику сорочки. Люди вірили: у вишитті – доля людини.
     Під час фестивалю можна відвідати краєзнавчий музей у Борщові, де представлена колекція унікальних вишиванок даного регіону. Також проводяться майстер-класи вишивальницями.
     Для популяризації національного одягу гості та учасники свята обов’язково одягають вишиванку!!!
    Унікальною особливістю фестивалю є проведення в його рамках фестивалю борщу «Борщ’їв». Без цієї страви годі уявити українську національну кухню. На фестивалі борщу презентують близько 50 різновидів цієї смачної страви – з вушками, з грибами, квасолею, квашеною капустою, на старому салі, на реберцях… Найцікавішим є «старий сухий борщ», бо готують його тільки в печі!
    Гостинно запрошуємо і Вас відвідати цей фестиваль!

Мандруйте світом разом з нами українськими стежками!

Для найвибагливіших туристів ми готові розробити і запропонувати
індивідуальні екскурсійні маршрути ! 
mandry-svit.com.ua
mandry-svit.com.ua
mandry-svit.com.ua