Екскурсійні тури Україною та Тернопіллям > Фортеці, замки, палаци > Мандрівка Бережанщиною


"Мандрівка Бережанщиною"
(одноденна екскурсія)

  

    Зустріч з групою в м.Тернополі. Виїзд по маршруту:
    м.Бережани. Місто Бережани нагадує Львів: що не будинок, то пам’ятка з неповторною історією. У 1530 році Микола Синявський на берегах річки Золота Липа засновує замок. Фортецю будували на болотистій місцевості і тому вбивали дубові колоди у ґрунт – як надійний фундамент для майбутньої будівлі. За красу замок назвали Східним Вавелем. Зовні твердиня вражала міцністю, всередині – розкішшю. Ворог «ламав об нього зуби»: за всю історію, замок здобули лише двічі. Замок будувався в стилі «palazzo in fortezza», тобто як оборонно – житлова споруда. В центрі замку збудували у 1625 році каплицю, яку визнали найкращою у Європі.
     У центрі міста височіє парафіяльний готичний костел Різдва Богородиці (1600-1620 рр., із 1996 – свв. Петра і Павла) , Вірменська церква (1764 р.), еклектична споруда міського банку (1910 р.), монастир Бернардинів з костелом Св. Миколая. Центральна споруда міста – ратуша (1803-1811 рр.), в якій зараз розташовано п’ять музеїв: краєзнавчий музей, музей книги, музей Богдана Лепкого, музей переслідуваної церкви. Поруч стоїть церква Святої Трійці (1768 р.), в якій знаходяться мощі Івана Хрестителя, про які мало хто знає. Другою святинею Бережан є чудотворна ікона Божої Матері. Образ Божої Матері Римської, як подарунок Папи Римського, привіз до Бережан князь О.Синявський.
     с.Рай. Головною окрасою села є національна пам’ятка архітектури – палац Потоцьких, збудований у стилі класицизму у 1760 році та розкішний парк - пам’ятка садово-паркового мистецтва XVIII ст. загальнодержавного значення. В межах парку розташована ботанічна пам’ятка природи місцевого значення – вікове дерево – 700-річний дуб діаметром 230 сантиметрів, який отримав назву «дуб Богдана Хмельницького». Це найстаріше на Тернопільщині дерево!
     Урочище «Монастирок». Ще в 1640 році тут був монастир, який спалили татарські завойовники. Тут знаходиться пам’ятка природи – «Чортів камінь». Ця скеля має десь 5 метрів заввишки та 7 метрів завширшки з видовбаним на її південному боці Розп’яттям Христа. Про цей камінь ходять цікаві легенди… Поруч знаходиться джерельце з лікувальною водою.
        Повернення в м. Тернопіль. Прощання з групою.

Мандруйте світом разом з нами українськими стежками!

Ми готові розробити і запропонувати нові екскурсійні маршрути
для найвибагливіших!
mandry-svit.com.ua
mandry-svit.com.ua
mandry-svit.com.ua